Kasos tel.: 837 454480
Kasa dirba - II-VI 14-18 val. ir 2 val. prieš renginį.
Kasoje atsiskaitoma tik grynaisiais pinigais.

Po grybuku

Vilniaus kamerinis teatras
Data
Sausio 19 d. 12:00
 
Bilietų kainos
Bilietų rezervacija tel. +370 69901699 arba el. paštu: inga@vkamerinisteatras.lt  €
Režisierius

Režisierius - Jacek Mallinowski (PL)

Nuotraukos iš spektaklio
Sausio 19 d. 9:30 ir 12:00
 
Spektaklis mažiems ir dideliems „PO GRYBUKU“ 
Teksto autorė - Marta Guśniowska (PL)
Režisierius - Jacek Mallinowski (PL)
Scenografė ir kostiumų dailininkė – Giedrė Brazytė
Kompozitorius, muzikos autorius – Antanas Jasenka
Šviesų dailinkas – Maksim Semionov
Garso režisierė – Deimante Ponelyte
iš lenkų kalbos vertė Birutė Jonuškaitė
 
Bilietų rezervacija tel. +370 69901699 arba el. paštu: inga@vkamerinisteatras.lt
Pagrindinis spektaklio veikės – jaunas ir smalsus Lapiukas. Jam nuolat kyla įvairių klausimų, kuriuos galėsite ne tik panagrintėti, bet ir „pačiupinėti“
Šis spektaklis visiems žingeidiems vaikams! Tapsite neįprastos,  bet laiko patikrintos draugystės liudininkais, didžiuositės nepaprasta senojo Lapino drąsa, išgirsite jaunojo Lapiuko įdomių pamąstymų, suprasite, koks reikalingas dalykas yra atsakomybė ir kaip savrabu saugoti save. 
 
Šias laiškas nuo senojo Laino, kuris skirtas Jums, maūsų mažieji ir didieji bičiuliai!
Laba diena,
Kviečiu pamatyti spektaklį ne tik smalsiems ir žingeidiems Lapiukams, bet ir jau užaugusiems, tokiems Lapinams, kaip aš.
Esu senas, gyvenime visko matęs Lapinas. Man nutiko tai, kas visiems kada nors nutiks. Mano gebėjimas suktis iš sudėtingiausių gyvenimo situacijų, prasimanyti maisto stebino net ir visko mačiusius žvėris ir žmones.
 
Ar manote, kad miške nieko nevyksta? Žvėreliai nemoka jausti, kalbėti, bartis ar juoktis? Įsivaizduojate, kad miške tik medžiai, samanos ir miško gėrybės? Ir, žinoma, grynas oras, kaip sako Jūsų tėveliai. Atskleisiu paslaptį: man nutiko keistoka istorija, o gal kaip tik labai stebuklinga, kuri prasidėjo gan neįprastai... Ne, ne vidury miško ir netgi ne eglės viršūnėje, o po nedideliu... Oi, atsiprašau, elnias sufleruoja, kad istorija nutiko po mažu grybuku.
 
Negaliu aiškiai mąstyti, aplankyti atėjo vištos… Brrrr, susikaupiu ir pasakoju toliau.
 
Kur aš sustojau?… A, po grybuku. Taigi viskas prasidėjo nuo mano mažo sūnėno Lapiuko, guvaus ir smalsaus vaikėzo. Tiesa, kartais jis būna neįtikėtinai įkyrus. Klausimai, klausimai, klausimai... Pavargstu, nes aš senas bambeklis. Sakote, iš to išaugama? Ir esate teisūs. Bet štai čia šuo ir pakastas! Atsiprašau, Elnias vėl man kažką kužda į ausį. Ak, taip! Esu priverstas toliau nepasakoti, nes nebeliks jokios paslapties! Manote, kad meluoju? Esu gudrus, bet tikrai ne melagis, na, gal kartais. Ateikite ir įsitikinkite. Geriau vieną kartą pamatyti, negu 1000 kartų išgirsti. Bet dar prašau trupučio dėmesio mano geriems bičiuliams.
 
Mano gyvenimo istoriją aprašė puiki mano draugė, lapių gyvenimo ekspertė ir žinovė Marta Guśniowska – poetė, dramaturgė, filosofė, viena įdomiausių pastarojo dešimtmečio lenkų autorė, kurianti vaikams ir jaunimui, pelniusi ne vieną apdovanojimą. Beje, už pjesę „Po grybuku“ („Pod-Grzybek“) buvo apdovanota XV Tarptautiniame teatro festivalyje vaikams ir jaunimui „Korczak 2011“.
Meniškai, žaismingai ir subtiliai surikiuoti ir atgaivinti tekstą teatre pakviečiau draugą, režisierių iš Lenkijos, Baltstogės lėlių teatro direktorių ir meno vadovą Jaceką Malinowskį. Nepagalvokite, kad giriuosi, bet 2011 m. Torunės „Baj Pomorski“ teatre spektaklis „Po grybuku“ („Pod-Grzybek“), kurį režisavo J. Malinovskis, buvo pripažintas geriausiu spektakliu vaikams.
 
Stebuklą teatro scenoje sukūrė mano geroji fėja, scenografė, kostiumų dailininkė Giedrė Brazytė. Paukščių čiulbėjimas yra gražu, bet, sutikite, šia proga norisi kažko labai neįprasto. Įpinti į spektaklį muzikos garsus mielai sutiko mano senas bičiulis, kompozitorius ir muzikos autorius Antanas Jasenka. Šių menininkų kūryba teatre yra įvertinta ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų: Auksinio scenos kryžiaus nominacijos, Fortūnos prizai, Lenkijoje „Warszawskie teatralne spotkania” įvertinimai už kūrybą.
 
O štai žvėrelių kailyje pamatysite laiko patikrintus draugus. Man į pagalbą atskubėjo Vilniaus kamerininio teatro aktoriai: Tadas Gudaitis, Paulius Valaskevičius, Aidas Barkauskas, Renata Kutinaitė, Marta Lipčienė, Sima Tarvydaitė, Vaiva Markelytė.
 
Nekantriai Jūsų lauksiu! Geros nuotaikos ,,pasiimti“ nebūtina, bet jei ji yra, lauksiu kar Linkėjimai iš miško,
Senas Lapinas
 
Spektaklis vaikams nuo 5 metų